logo Sykehusinnkjøp

Sårbehandlingsprodukter

Avtalen gjelder fra 26. september 2019 og er forlenget til 26. mars 2024. Ny avtale vil være på plass når denne utløper.

Rammeavtalene gjelder for alle foretakene i Helse Nord. Ny anskaffelse er startet. Kontakt Sykehusinnkjøp HF ved behov for informasjon om anskaffelsesprosessen.

Det er inngått (ikke overlappende) avtaler med 9 leverandører på dette området:

3M NORGE
Kontaktperson: Torstein Hegland 
E-post: thegland@mmm.com

ESSITY
Kontaktperson: Morten Kjos 
E-post: morten.kjos@essity.com

CONVATEC
Kontaktperson: Wenche Strøm-Magnussen
E-post: wenche.strom-magnussen@convatec.com

MEDIQ
Kontaktperson: Wenche Fagerlid
E-post: anbud.no@mediq.com

MÖLNLYCKE
Kontaktperson: Anette Gaare Vaagan
E-post: anette.gaare.vaagan@molnlycke.com

NORGESPLASTER - UTGÅR FRA 26.09.23.
Berører Honninggel og fingerstrømper.

Kontaktperson: Karen Lundal
E-post: kjlundal@norgesplaster.no

ONEMED
Kontaktperson: Trond Ole Molden
E-post: Trond.Ole.Molden@onemed.com

PARTNERMED
Kontaktperson: Trine Andersen
E-post: trine@partnermed.no

SMITH & NEPHEW
Kontaktperson: Thomas Rosè-Borge 
E-post: thomas.borgerose@smith-nephew.com

3M NORGE

  • IV-fiksering steril, antimikrobiell
  • IV-fiksering steril, PVK-bandasje
  • Mikroporøs tape
  • Plaster med sårpute
  • Skumtape


ESSITY

  • Fikseringsfilm
  • Hydrogel
  • Kortelastiske kompresjonsbind
  • Kompresjonsbind, selvheftende/-klebende
  • Flerlagskomprimerende bandasjer
  • Silketape
  • Tekstiltape

CONVATEC 

  • Barrierefilm
  • Geldannende bandasje uten sølv
  • Geldannende bandasje med sølv

MEDIQ 

  • Hydrokolloide bandasjer
  • Langelastiske bandasjer
  • Skumbandasje uten klebekant
  • Tubebandasje, tekstil

MÖLNLYCKE 

  • Fikseringstape
  • Operasjonsbandasje med limkant
  • Operasjonsbandasje med superabsorbenter og hudvennlig/silikon klebekant
  • Silikontape
  • Superabsorberende bandasjer
  • Sårkontaktlag, silikon

NORGESPLASTER - Utgår fra 26.09.23

  • Fingerstrømper
  • Honninggel


ONEMED 

  • Tubebandasje, nett


PARTNERMED 

  • Finger, skumbandasjer

SMITH & NEPHEW 

  • Bandasjer, antimikrobiell, sårkontakt
  • Operasjonsbandasjer, m/limkant, vanntett
  • Skumbandasje m/klebekant av silikon
  • Skumbandasje m/klebekant, lim
  • Sårkontaktlag, salvekompress

Finnmarkssykehuset
Kontaktperson: Trond Amundsen
Telefon: 789 69 929
Epost: trond.dagfinn.amundsen@finnmarkssykehuset.no

Kontaktperson: Øyvin Grongstad
Telefon: 906 03 041
Epost: oyvin.grongstad@finnmarkssykehuset.no​

Helgelandssykehuset
Kontaktperson: Karl Åsmund Nagelhus 
Epost: Karl.Asmund.Nagelhus@helgelandssykehuset.no

Nordlandssykehuset
Kontaktperson: Ola Ruus
Epost: ola.ruus@nordlandssykehuset.no

Universitetssykehuset Nord-Norge
Kontaktperson: Anders Karlberg 
Epost: Anders.Karlberg@unn.no

Ved behov for innsyn i dokumenter tilknyttet avtalen, kontakt avtaleforvaltning ved Sykehusinnkjøp HF, divisjon nord avtaleforvaltning.dn@sykehusinnkjop.no

    For detaljert informasjon om bestillingsrutiner hos ditt HF,  henvend deg til kontaktpersonen i ditt helseforetak.

    For kunder på avtalen, kan innlogging i Innkjøpsportalen benyttes. Her får du tilgang til prislister og annen relevant informasjon. 
    Logg inn (innkjøpsportalen)

    Om du ikke er bruker på innkjøpsportalen og har spørsmål om prislister eller statistikk, så kan du få dette ved å ta kontakt på e-post avtaleforvaltning.dn@sykehusinnkjop.no.

    Leverandører oppdaterer informasjon og leverer statistikk i ved å følge lenken under. 
    Logg inn (leverandørstatistikk)

    Brukere ved helseforetakene kan registrere avvik på nasjonale avtaler i Reklamasjonsportalen. Du finner en veileder for bruk av Reklamasjonsportalen her.

    Leverandører kan registrere avvik ved å logge inn i Leverandørportalen. Forespørsel om opprettelse av bruker i Leverandørportalen kan sendes til e-post leverandorstatistikk@sykehusinnkjop.no.

    Har du spørsmål om bruk av avtalen, anmodning om endringer eller andre tilbakemeldinger? Send epost til avtaleforvaltning.dn@sykehusinnkjop.no.


    Sist oppdatert 28.12.2023